HF76AK w eterze
Dodane przez adminek dnia 06 czerwiec 2020 16:35:03
HF67AK to radiostacja okolicznościowa pracująca dla upamiętnienia czynu zbrojnego Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich na Zamojszczyźnie w czasie drugiej wojny światowej. Radiostacja HF76AK nadawać będzie z Osuch od 27 czerwca do 31 lipca 2020 roku.
Rozszerzona zawartość newsa
HF67AK to radiostacja okolicznościowa pracująca dla upamiętnienia czynu zbrojnego Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich na Zamojszczyźnie w czasie drugiej wojny światowej. Radiostacja HF76AK nadawać będzie z Osuch od 27 czerwca do 31 lipca 2020 roku.Z powodu epidemii, oficjalna uroczystość patriotyczno-religijna 76 rocznicy bitwy partyzanckiej pod Osuchami, została przesunięta na wrzesień.

W dniu 28 czerwca br odbędzie się jedynie msza św. w kościele filialnym pw. św. Maksymiliana Kolbe w Osuchach i złożenie wieńców na cmentarzu poległych partyzantów.

Oficjalne obchody, takie jakie miały miejsce każdego roku w Osuchach z udziałem wojska, młodzieży i społeczności lokalnej oraz uroczystą mszą polową planowane są na dzień 27 września 2020 r.

Zapraszam koleżanki i kolegów do łączności z radiostacją HF76AK na pasmach kf.
Do końca lipca oczekiwać będziemy z żoną, w Osuchach w Domu Pamięci AK-BCh, na chętnych poznania historii i miejsc walki z okupantami na Zamojszczyźnie w czasie drugiej wojny światowej.